Nemecko bude pokračovať vo využívaní jadrovej technológie, hovorí prezident fóra

0
92

Nemecko bude naďalej ťažiť z využívania jadrovej technológie, pretože výskumné reaktory krajiny v Mníchove, Berlíne a Mohuči sa používajú nielen pre základnú vedu, ale aj pre aplikovaný výskum a množstvo priemyselných a lekárskych aplikácií.

V rozhovore na výročnom stretnutí o jadrovej technológii v Berlíne v roku 2017 Ralf Güldner, prezident Nemeckého atómového fóra, vyhlásil, že jadrová technológia priamo súvisí s postavením Nemecka ako „krajiny vedy a techniky“. Povedal, že mnohé nemecké spoločnosti zapojené do inžinierstva bezpečnosti reaktorov alebo do jadrového palivového cyklu sú základnými zamestnávateľmi a daňovými poplatníkmi, ktorých služby sú uznávané a žiadané na medzinárodnej úrovni.

Güldner ďalej uviedol, že tieto odvetvia sú výslovne vylúčené z rozhodnutia o postupnom vyraďovaní jadrových elektrární. Güldner je proti akémukoľvek úsiliu o rozšírenie jadrového vyraďovania na ďalšie oblasti. Tí, ktorí chcú rozširovať postupné vyradenie, pripravujú krajinu o cennú jadrovú expertízu, varoval.