Britská NuGen získala cenu PIME 2017

0
73
Public Information Materials Exchange 2017
Public Information Materials Exchange 2017

Cenu Európskej nukleárnej spoločnosti PIME 2017 za vynikajúce výsledky v oblasti komunikácie v jadrovom sektore získala iniciatíva pre energetické vzdelávanie britskej spoločnosti NuGen. Udelenie ceny oznámili 21. marca, v posledný deň konferencie PIME (Public Materials Information Exchange) v holandskom Middelburgu.

Cieľom iniciatívy „Bright Sparks“ bolo vytvoriť spojenie medzi NuGen a školami v blízkosti Moorside v Cumbrii v severozápadnom Anglicku, ktoré bude učiť žiakov o výrobe elektriny a britskom energetickom mixe, vrátane jadrových a obnoviteľných zdrojov energie

NuGen podporuje národný školský vzdelávací program vo Veľkej Británii, čo súvisí aj s plánovanou výstavbou troch blokov Westinghouse AP1000 v Moorside, informovaním verejnosti a poskytovaním verejných konzultácií o projekte.

Prestížne ocenenie PIME už získali aj Slováci. V roku 2015 si ho odniesli Slovenské elektrárne za nové informačné centrum Energoland jadrovej elektrárne v Mochovciach.

Cena za komunikačnú excelentnosť sa udeľuje od roku 2005 tým spoločnostiam či výskumníkom, ktorí vytvorili excelentný komunikačný projekt posilňujúci imidž jadrovej energetiky. PIME Award propaguje kreatívne a úspešné komunikačné kampane, povzbudzuje komunikátorov jadra, aby sa nechali inšpirovať dobrou praxou ich kolegov a dokazuje, že atómová komunita je zaviazaná komunikovať s celou verejnosťou.

Konferencia PIME (Public Information Materials Exchange) už dvadsaťsedem rokov združuje profesionálov z oblasti komunikácie jadrových elektrární z celého sveta. Organizuje ju Európska nukleárna spoločnosť (ENS – European Nuclear Society), ktorej členom je aj Slovenská nukleárna spoločnosť (SNUS).