Mail-Mall a zrušené Valné zhromaždenie SNUS

0
52

V názve je vyjadrený súčasný duch doby. Denne vybavujeme desiatky mailov a chtiac, či nechtiac trávime veľa času v nákupných centrách – po novom v Malloch. Rovnováhu nám narušil COVID-19. Vírus, ktorý uviedol Slovensko do režimu karantén. V nákupných centrách sa zdržiavame pomenej. Kiná, fitká, kaviarne, ale aj obchody výnimkou potravín a drogérií sa vyprázdnili (krásne slovo znamenajúce „celé dni prázdne“).

Rušia sa stretnutia, konferencie i dovolenky. Prípadne sa presúvajú na jeseň, či na neurčito. Podobne to bolo aj v prípade Valného zhromaždenia SNUS, plánovaného na 15.4.2020 v Častej a následnej konferencie WIN. Nemilé, no prežiť sa to dá. Ďaleko dramatickejšie dopady má zatváranie škôl, či rôznych inštitúcií. Odporúčaná, niekde priam nariaďovaná je „práca z domu“. Naozaj, v niektorých odvetviach je práca cez internet podstatnou náplňou a dá sa robiť aj z domu, len si na ňu (popri varení, deťoch a partneroch) treba nájsť čas. A chce to aj veľa sebaodriekania neotvárať si každú chvíľu obľúbené web-stránky v snahe oddýchnuť si pri niečom zaujímavom. Napokon sme z toho relaxu takí unavení, že pracovať sa dá snáď až zajtra.

Takže menej mailov, viacej mallov? Asi nie. Chce to návrat k normálu. Nevieme však zatiaľ, kedy opäť nastane normál. Dva týždne, mesiac? To by sa snáď zvládlo. Kedysi sa vravelo: marec – mesiac knihy. Čítajme. Viacerí si však uvedomujeme, že to, čo sa mesiac odkladalo, bude treba nejako dobehnúť. Aj keď niektoré veci sa ukážu ako nepodstatné, väčšina povinností na nás počká. Povinnosti sú našim najvernejším spoločníkom. Takže mal by som tento blog rýchlo ukončiť a vrátiť sa k nevybaveným mailom.

Veľa šťastia a teším sa na stretnutie na VZ SNUS snáď niekedy na jeseň 2020.