SNUS na festivale Pohoda 2017

0
175

Na festivale Pohoda sa už po siedmykrát v rade predstaví aj 20 dobrovoľníkov mladej generácie Slovenskej nukleárnej spoločnosti (SNUS). V našom infostane, umiestnenom vedľa pasáže neziskových organizácii, bude opäť možné zmerať si svoju rádioaktivitu, dozvedieť sa niečo o rádioaktivite v nás a šíriť povedomie o mierovom využití ionizujúceho žiarenia.

Každý z návštevníkov, ktorý preukáže „odvahu“ a zapojí sa do hlavnej súťaže v tienení gama detektora vlastným telom, získa tento rok festivalové slnečné okuliare. Na konci festivalu vyžrebujeme spomedzi zapojených víťaza. Víťaz získa AirWheel, štýlové elektrické mestské približovadlo 😀

Kto si bude chcieť preveriť svoje vedomosti v našom kvíze o jadre, bude mať možnosť vyhrať 10x powerbank.

Novinkou tohtoročnej Pohody bude Instagramová súťaž o 5 najoriginálnejších fotiek z nášho infostanu SNUS. Stačí sa odfotiť a nezabudnúť použiť hashtag #somradioaktivny. Pre víťazov máme pripravené tričko a populárnu fľašku SNUS.

Okrem dobrej nálady a súťaží o super ceny si Mladá generácia SNUS pre návštevníkov pripravila aj večerné debaty „O jadre pri sviečkach“ o témach, ktoré ľudí najviac zaujímajú.

Milovníci nových technológii si budú mať možnosť vyskúšať 3D okuliare OCULUS s viruálnou prehliadkou jadrovej elektrárne Mochovce. Navyše, ak by návštevníci potrebovali dobiť energiu vo svojich mobilných zariadeniach, bude k dispozícii nová retro-nabíjačkáreň.

Do začiatku festivalu ostáva už len pár dní, prípravy sú v plnom prúde a robíme všetko pre to, aby to bola ďalšia nezabudnuteľná letná Pohoda so SNUS.