IX. stretnutie Mladej generácie SNUS a Young generation ČNS

Stretnutie Mladej Generácie Slovenskej Nukleárnej Spoločnosti a Mladej Generácie Českej Nukleárnej Spoločnosti

0
149
IX. stretnutie MG SNUS a YG ČNS
IX. stretnutie MG SNUS a YG ČNS
Dňa 5.mája 2018 sa v Cerovej na chate SNP, Rozbehy, uskutočnilo v poradí už IX. stretnutie Mladej Generácie Slovenskej Nukleárnej Spoločnosti a Mladej Generácie Českej Nukleárnej Spoločnosti. Termín stanovený na začiatok predĺženého víkendu asi viac vyhovoval slovenskej strane s avizovanými vyše 20 účastníkmi. Účasť ČNS zachraňoval nakoniec iba jeden zástupca – Lukáš Nesvadba.
Ako sa hovorí, alebo ako sa bude hovoriť, ak sa stretnú dobrí ľudia aj počasie im praje. A naozaj, bola to nádherná a slnečná sobota. Stretnutie bolo rozdelené na kultúrnu časť a odbornú časť. Kultúrna časť pozostávala z poznávania okolitej prírody a kultúry v podobe krátkej hodinovej prechádzky od chaty do dedinky Prievaly, kde sa na naše šťastie práve konal pivný festival.
Druhým bodom spoznávania bol výlet na zrúcaninu hradu Korlátko po návrate z Prieval. Nasledovala odborná časť zameraná na diskusiu medzi účastníkmi, ktorá pretrvala do neskorej noci. Takisto sa nám naskytla možnosť obzrieť si zblízka naše jediné veterné elektrárne Cerová, nachádzajúce sa v tesnej blízkosti chaty.
Musíme konštatovať, že z uvedeného stretávania sa už stala nielen tradícia, ale aj dlho očakávaná udalosť, ktorá nesmie chýbať v kalendári mnohých mladých odborníkov SNUS.
Ako člen organizačného tímu stretnutia (poďakovanie patrí aj predsedovi sekcie vyraďovania SNUS Romanovi Strážovcovi) a podpredseda MG musím konštatovať, že vďaka pozitívnej a tvorivej atmosfére je radosť spolupracovať a organizovať akcie pre členov MG. Vytvoril sa silný tím, ktorý bude zárukou nielen pre úspešné zvládnutie hlavnej tohtoročnej akcie – účasti na festivale Pohoda 2018 ale aj budúce pokračovanie aktivít MG SNUS. Tešíme sa na ďalší ročník organizovaný v ČR.

 

Tomáš Hrnčíř
podpredseda MG SNUS