Flamanville
Obr. EDF https://www.power-technology.com/projects/flamanville-3-nuclear-power-plant-normandy/

Francúzsky orgán jadrového dozoru ASN uviedol, že bloky Flamanville-1 a -2 štátneho prevádzkovateľa jadrových elektrární (JE) EDF na severe krajiny sú pod zvýšeným dohľadom po sérii nedostatkov v údržbe a kontrole dodávateľov.

Riaditeľa Flamanville si predvolali na koberček

Francúzsky jadrový dozor si dokonca predvolal riaditeľa JE “na koberček” a nariadil mu, aby predložil akčný plán na zlepšenie prevádzky elektrárne.Podľa ASN došlo k veľkému počtu významných nedostatkov v údržbe zariadení a dohľade nad dodávateľmi v JE, ako aj nedostatočnej kvalite dokumentácie.

„Posilnenie dohľadu ASN bude mať za následok ďalšie kontroly a osobitnú pozornosť venovanú vykonávaniu akčného plánu stanoveného EDF po predvolaní manažéra elektrárne.”

Flamanville: Pod drobnohľadom bude údržba a prevádzka

ASN bude prostredníctvom inšpekcií pravidelne monitorovať účinnosť opatrení na zlepšenie, ktoré EDF zaviedla. ASN chce preskúmať najmä tri oblasti: kontrolu údržbárskych a prevádzkových činností a súvisiacu dokumentáciu; riadenie spätnej väzby z prevádzkových skúseností, najmä nahlasovanie významných udalostí ASN; a prioritu otázkam bezpečnosti pri rozhodovaní.

Flamanville-1 aj -2 sú tlakovodné reaktory s výkonom 1330 MW, ktoré začali komerčnú prevádzku v rokoch 1986 a 1987. Od roku 2017 je pod zvýšeným dohľadom aj dvojbloková JE Belleville na rieke Loira.

PRIDAJTE KOMENTÁR

Prosíme, vložte svoj komentár
Tu uveďte svoje meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.